Nasi wolontariusze
    Świetlica Santiago
    Zajęcia świetlicowe
    Nasza Rodzina Kolpinga
    Nasi członkowie na II Zjeździe Dzieła Kolpinga Diecezji Pelplińskiej w Łebie 2016
    Rozbudowa budynku świetlicy
    Walne zebranie 2014
    Zebranie walne 2014
    Spotkanie Rodziny Kolpinga z doradcą projektowym
    Spotkanie Rodziny Kolpinga z doradcą projektowym
    Coś dla siebie, coś dla innych-wolontariuszem ty i ja
    Akcja -jeden świat
    Chór dziecięcy "Biedronki"
    Żłóbek w 2014 roku w kościele w Niewieścinie przygotowany przez Rodzinę Kolpinga
    Prezes ks. Andrzej Danielski
    Kościół w Niewieścinie
    Nasza tablica na świetlicy Santiago

Podsumowanie projektu "Z Akademią Aktywności powrót do normalności'

Głównym celem projektu "Z Akademią Aktywności powrót do normalności" było zmniejszenie negatywnych skutków pandemii covid-19 w naszej wiejskiej społeczności. Wspólnym dobrem, które rozwijaliśmy była: edukacja, zdrowie,wzajemne relacje mieszkańców, integracja społeczna, wolontariat. Poprzez naszą Akademię Aktywności przeprowadziliśmy różnorakie działania dla mieszkańców wsi Niewieścin i okolic zmniejszające negatywne skutki pandemii. Z zakresu poprawy stanu zdrowia zorganizowaliśmy cykliczne wsparcie psychologa, dietetyka i fizjoterapeuty. Przez każdego z w/w specjalistów przez 5 miesięcy organizowane były dyżury po 3 godziny w miesiącu dla potrzebujących pomocy mieszkańców wsi i okolic. Kondycję fizyczną mieszkańcy mogli rozwijać na zewnętrznej siłowni. Z zakresu edukacji i integracji społecznej zorganizowaliśmy 66 godzin cyklicznych warsztatów tematycznych, w 6.dziedzinach, dających możliwość szerokiego wyboru odbiorcom, w zależności od ich potrzeb i zainteresowań. Poprzez warsztaty wyrównywaliśmy szanse edukacyjne u dzieci i młodzieży oraz stwarzaliśmy dorosłym pole do wyzwolenia swoich pasji, rozwoju osobistego. Uruchomiliśmy warsztaty tematyczne:

- rękodzielnicze:„Pamiątki z wakacji-malowanie kamieni”,„Malowanie toreb ekologicznych”,„Organizery z filcu”,„Kartki, torebki prezentowe na Boże Narodzenie”.

- florystyczne: „Układanie bukietów z ziół i płodów polnych-tradycja święta Matki Boskiej Zielnej”,„Jesienne wianki”, „Stroiki na groby”, „Dekoracje bożonarodzeniowe”.

- pierwszej pomocy przedmedycznej

- kulinarne:„Smoothie i ciasto warzywne”„Kuchnia włoska”, „Kuchnia tajska cz.1 ”, "Kuchnia tajska cz.2".

- kosmetyczne:„Metamorfozy-razem z nami do celu”,„Komputerowe badanie cery z sesją pielęgnacji dostosowanej do Twojej skóry”, "Domowe spa", "Sztuka makijażu świątecznego".

- animacyjne dla dzieci „Bańki mydlane, dymne i ogniowe”, „Magiczny świat SLIME”, „Piniata”,„Mały chemik”.

- kurs I pomocy przedmedycznej.

Ze środków dotacji DL zakupiliśmy materiały potrzebne do przeprowadzenia warsztatów tematycznych i opłaciliśmy specjalistów:psychologa, dietetyka i fizjoterapeutę.

Do prowadzenia 6.warsztatów tematycznych pozyskaliśmy nowych 6 wolontariuszy.

Z własnych środków zakupiliśmy materiały biurowe.

Użyczyliśmy nieodpłatnie pomieszczenia w Szkole Podstawowej i  Parafii.

Koordynatorem projektu był wolontariusz.

Działała zewnętrzna siłownia oraz wypożyczalnia kijków do chodu nordic walking.