SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE rezultaty projektu i metody „Razem do przodu”.

W sobotę,   30 sierpnia   w świetlicy Santiago w Niewieścinie odbyło się spotkanie podsumowujące projekt "RAZEM DO PRZODU", w którym uczestniczyli liderzy organizacji pozarządowych działających na terenie  Gminy Pruszcz; Towarzystwo Rozwoju Gminy Pruszcz, Stowarzyszenie  "Topolanki ", Stowarzyszenie " Aktywna Młodzież z Serocka" oraz Stowarzyszenie "Mali Ludzie w Wielki Świat "z Osieka k. Brodnicy. Gospodarzem  spotkania było Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Niewieścinie. Program konferencji obejmował:

1. Rejestrację uczestników, przywitanie zaproszonych gości,

2. Wykład Prezesa Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Niewieścinie, ks. Andrzeja Danielskiego nt. „Dobre praktyki dotyczące partnerstw pomiędzy organizacjami pozarządowymi, a innymi instytucjami publicznymi, prywatnymi i pozarządowymi”.

3. Wręczenie przez Prezesa podziękowań dla organizacji za zaangażowanie w organizacji święta NGO i festyn świętojański.

4. Prezentację  multimedialną dotycząca  projektu „Razem do przodu”.

5. Rozmowy uczestników na temat współpracy organizacji pozarządowych na terenie gminy, możliwości wspólnego aplikowania wniosków o granty, organizacji wspólnych imprez, projektów, itp.

6. Zakończenie konferencji.

Spotkanie było bardzo owocne w postulaty i wnioski. Przedstawiono na nim propozycje współpracy, zaproszono na najbliższe święto ziemniaka w Serocku oraz jabłka w Topolnie. Omawiano nowe propozycje promocji gminy Pruszcz oraz organizacji działających na jej terenie. Wykazano ,że współpraca organizacji nie może zamykać się w obrębie tylko naszej gminy, ale rozszerzać się powinna na gminy ościenne i dalsze. Przykladem takiej współpracy z odległymi podmiotami i  miejscowościami  jest partnerstwo Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Niewieścinie z RK z Łeby,  Tczewa, Krakowa, Sycowa, Koronowa oraz ze Stowarzyszeniem "Mali Ludzie w Wielki Świat" z Osieka.