Zajęcia w lipcu w świetlicy Santiago

• Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w letnich zajęciach w świetlicy Santiago pn. "Akcja-jeden świat".
  • 4 lipca, w piątek,  od godz. 11.00 do 14.00
  • 11 lipca, w piątek, od godz. 11.00 do 14.00
  • 12 lipca, w sobotę,  wycieczka od 8.00 do 13.00
  • 18 lipca, piątek, od 11.00 do 14.00
  • 25 lipca, piatek, od godz. 15.00 do 21.00.

"Akcja- jeden świat", będzie finalnym rezultatem działań lokalnych w projekcie "Aktywni młodzi-globalnie i lokalnie" i ma na celu  zorganizowanie  akcji edukacyjno-informacyjnych wśród naszej społeczności. Mając na uwadze treści omawiane podczas zajęć prowadzonych w świetlicy środowiskowej, zainteresowania dzieci oraz przypadające na ten czas wakacje, proponujemy, aby dzieci i młodzież wykorzystały nie tylko wiedzę zdobytą podczas realizacji programu, ale także  rozwinęły swoje kompetencji podczas przygotowań do przedstawienia teatralnego i happeningu artystycznego. Nasze działania zainicjujemy 4 lipca wyjazdem do Wymysłowa koło Tucholi do Muzeum Indian. Na miejscu dzieci zapoznają się z kulturą Indian Północnoamerykańskich. Podczas kolejnych spotkań, w  ogrodzie świetlicy zbudujemy tipi,  w którym czytać będziemy  fragmenty książek, np. Szklarskich, czy Karola Maya, aby poznać kulturę Indian.  Równolegle będziemy pracować nad spektaklem teatralnym.

Na 25 lipca, podczas święta parafialnego- przygotujemy tipi, ognisko, dzieci wystąpią  w samodzielnie uszytych kostiumy, zainscenizują  wyrabianie łuków i strzał,  wyszywanie opasek, robienie pióropuszy. Będziemy chętnym malować twarze (skorzystamy z oryginalnych, etnograficznych  wskazówek w tym zakresie).

• Najważniejszym elementem naszego zaplanowanego na 25 lipca przedstawienia, będzie inscenizacja teatralna inspirowana legendą o 2 wilkach. Ta legenda dotyczy wartości, które były motywem przewodnim dla wszystkich naszych zajęć. Każde z dzieci uczestniczących w programie, będzie miało  rolę do odegrania, co, dzięki zaangażowaniu osobistemu,  powinno pozwolić na wzmocnienie przekazu etycznego.